Anjeli v Karlovke a ich Chillout zóna

Moja žena sa nedávno spoznala s partiou ľudí z Oddelenia kultúry v Karlovej Vsi. Títo štyria ľudia stáli za nedávno zrekonštruovaným kultúrnym domom a za priľahlou Chillout zónou v Karlovke. Ak ste si teda mysleli, že je to výsledok prácie niektorej z neziskoviek, nie je to tak- sú to ľudia z verejnej správy. Svojím entuziazmom, zápalom pre kultúru a aktivitami, ktoré robili v práci aj vo svojom voľnom čase (často bez hradených nadčasov) nás najskôr prekvapili, neskôr aj nakazili.

Prečo to všetko píšem? Do médií sa vyberajú kauzy o tom, kto, kde a koľko zasa ukradol. Človek nadobudne dojem, že dnes už ľudia, zapálení pre dobro veci neexistujú (a už vôbec nie v inštitúciách, platených z našich daní). Ale sú medzi nami aj takí ktorí vnímajú svoju prácu ako poslanie. Na svojom Facebooku komunikujú, akoby im práca šla ako po masle. Ale verte mi, za ich výsledkami je veľa byrokracie a boja, ktorý určite stojí za povšimnutie.

My sme sa im snažili pomôcť aspoň pridaním ruky k dielu. Lebo si vážie, čo robia pre naše mesto. Kiež by sa v budúcnosti našlo v Bratislave viac takýchto nadšencov.